Zespół PŁYNY powstał latem 2004 roku w Warszawie z inicjatywy dwóch muzyków - śpiewającego gitarzysty Igora Spolski i nie mniej śpiewającego basisty Szymona Tarkowskiego. Chcieli oni stworzyć nowy projekt, który stałby się swoistym wehikułem dla ich nieco szalonych pomysłów muzycznych, wynikających z osłuchania w bardzo wielu różnorodnych gatunkach i stylach.

Stworzyli więc songwriterską spółkę w stylu Lennon/McCartney i po dokooptowaniu reszty składu (w tym jednej dziewczyny) zagrali wiele znakomitych koncertów i nagrali debiutancką płytę "Płyny", która ukazała się wiosną 2007 roku nakładem firmy Dream Music/EMI, zbierając mnóstwo świetnych recenzji.

Dziennikarze próbujący opisać fenomen zespołu PŁYNY są najczęściej w dużej kropce, więc starają się porównywać ich twórczość z formacjami tak różnymi jak późni The Beatles, Manu Chao, Kury, Stereolab, Voo Voo, Kobiety czy Blur. Wszyscy oni mają trochę racji, ale nie należy zapominać, że w twórczości PŁYNÓW jest też wiele elementów zupełnie oryginalnych, takich jak chociażby niezwykle charakterystyczne teksty (po polsku i nie tylko!), w których absurdalna zabawa słowem często sąsiaduje z nieco zdystansowanymi, ale celnymi i wnikliwymi obserwacjami na temat życia młodych ludzi w dużym mieście.

PŁYNY starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię - w końcu grają to co lubią i lubią to co grają! A na drugiej płycie „Rzeszów - St. Tropez", wydanej w czerwcu 2008 roku przez firmę Tymona Tymańskiego - Biodro Records, prezentują 12 kawałków świeżych jak pierwsze truskawki zjedzone wiosną - idealną mieszankę alternatywnego rocka, avant popu, miejskiego folku, pogodnego reggae a nawet jazzu. Dla smakoszy!

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej różnorodnymi peregrynacjami podróżniczo - muzycznymi wszystkich członków zespołu, formacja powraca w 2012 w świetnej formie, razem z płytą "Vacatunes", która ukazuje się w marcu nakładem wytwórni Thin Man Records

Skład:
Igor Spolski - śpiew, gitara
Szymon Tarkowski - bas, śpiew
Ola Bilińska - śpiew
Michał „Blaskacz" Lamża - klawisze
Andrzej „Kwiatek" Kwiatkowski - perkusja, akordeon